Boty Dr. Martens 1460 podle známých umělců a designérů (8)

První boty značky Dr. Martens, které se kdy začaly prodávat, nesly prosté označení 1460 – podle data, bylo to totiž 1. dubna roku 1960. Od té doby se tyhle osmidírkové Martensky staly legendou, vyrábějí se bez přestání už víc než půl století a po celém světě se jich prodaly desítky milionů.

Na dalších pěti fotkách z celkem padesáti, která vám postupně představujeme, se můžete podívat, jak legendární boty Dr. Martens 1460 vidí světoví módní návrháři, designéři a známé značky. Nemůžete si je sice nikde koupit, ale jako inspirace pro případné DYI úpravy je to určitě neocenitelné:

Japonský návrhář Shinichiro Arakawa přebarvil boty na růžovo a přidal efektní vzorek, streetová značka Rude vidí Martensky jako kolečkové brusle se zlatými kolečky, miláček celebrit Scott Hensall (obléká třeba Kylie Minogue) obalil těžkou kůži krajkou a „diamanty“, s hip-hopovou subkulturou neodmyslitelně svázaný návrhář Sean John pokryl jazyk bot lesklým kovem, no a všestranný umělec Rostarr (Romon Kimin Yang) si zase trochu pohrál se svou oblíbenou černou a bílou barvou.

Kdyby vám to náhodou nestačilo, tak další originální Martensky 1460 najdete tady: