Boty Dr. Martens 1460 podle známých umělců a designérů (10)

Desátý díl našeho seriálu o unikátní kolekci jedinečných modelů bot Dr. Martens 1460 je poslední částí pomyslné skládačky, která začala vznikat vlastně už před půl stoletím. Nebude tedy na škodu připomenout si, jak to vlastně všechno začalo:

V roce 1960 se ve Velké Británii poprvé objevily boty Dr. Martens tak, jak je známe – samozřejmě to byly dnes už kultovní osmidírkové Martensky 1460. Vyrábějí se nepřetržitě dodnes a podle skromných odhadů mezi námi šlapou desítky milionů párů tohoto modelu.

Boty Dr. Martens 1460 existují v bezpočtu barevných i materiálových variací a každým rokem přibývají další. Přesto se jejich výrobce rozhodl oslovit světově známé umělce a designéry s neodolatelnou nabídkou: navrhněte si přesně takové Martensky, jaké by podle vás měly být!

Nakonec tedy vzniklo přesně padesát originálních modelů bot Dr. Martens 1460, které jsme se vám rozhodli postupně představit. Nemůžete si je sice koupit, protože existují právě jen v podobě jednoho páru, ale zkuste se třeba inspirovat a ozdobit si Martensky na vlastní pěst :-)

V poslední části seriálu se můžete podívat na to, jak boty Dr. Martens 1460 svýma očima vidí excentrická módní návrhářka Vivienne Westwood (obalené tyrkysovými síťovanými punčochami), luxusní značka TSE (pokryté kašmírem), designér Warren Noronha (oblepené retro fotografiemi souložících dvojic), americká artová značka United Bamboo (znetvořené k nepoznání) a módní návrhář celebrit Walé Adeyemi (ozdobené štrasem).

Další originální Martensky 1460 najdete tady: