Boty Dr. Martens 1460 podle známých umělců a designérů (5)

Pátým dílem seriálu o výjimečných designových botách Dr. Martens 1460 se ocitáme v jeho polovině – pětadvacet úžasných bot je už za námi, pětadvacet ještě před námi. Odkazy na všechny zbývající díly najdete jako obvykle o něco níže, ale pokud jste tu poprvé, neuškodí připomenout si pár základních informací.

Legendární Martensky se poprvé objevily 1. dubna 1960 a byl to právě model 1460, dnes už klasická osmidírková nádhera na víceméně zdravotní vzduchové podrážce AirWair. Tento model se bez přestávky vyrábí už více než 50 let (!), přičemž právě v roce 2010 začala vznikat tahle unikátní kolekce.

Společnost Dr. Martens u příležitosti půl století výročí oslovila známé světové designéry, módní návrháře i značky a nechala je, ať si Martensky model 1460 vyzdobí k obrazu svému. No a právě teď se můžete podívat, jak se to komu z nich povedlo :-)

Dnes je na řadě módní návrhářka s pseudonymem Kitty Boots (rebelské nášivky a vysoká pruhovaná platforma), džínová velmoc Levi Strauss & Co. (boty poseté charakteristickými kovovými cvočky), designérka Lulu Guiness (fialové Martensky s pohodovými „ilustracemi“), fair trade módní značka Komodo (cosi jako malby domorodých kmenů) a britský designér s hudebními sklony Keanan Duffy (nápisy ve stylu Sex Pistols).

Další originální Martensky 1460 najdete tady: