Boty Dr. Martens 1460 podle známých umělců a designérů (7)

Sedmá část našeho seriálu vám představí další pětici unikátních bot Dr. Martens 1460. Co je na tomhle klasickém osmidírkovém modelu, který se bez přestávky vyrábí už více než padesát let, tak zvláštního? Vlastně nic a zároveň všechno – byly to prostě první Martensky, které se v roce 1960 začaly prodávat, a jako takové si určitě zaslouží trochu pozornosti.

Značka Dr. Martens tedy oslovila významné módní návrháře, světové designéry i malé lokální značky s neodolatelnou nabídkou: každý z nich si mohl vytvořit svou vlastní modifikaci modelu bot Dr. Martens 1460. Výsledkem je právě tato kolekce desítek jedinečných Martensek, které existují pouze v podobě jednoho páru. Koupit si je nikde nemůžete, ale jako inspirace pro vlastní experimenty jsou ideální!

Tentokrát se můžete podívat, jak kultovní „těžké boty“ pojala londýnská designérka Olivia Morris (jako kozačky na jehlovém podpatku), irská módní návrhářka Orla Kiely (nude Martensky ze surové kůže), umělecké studio Mulligan (originální šněrování), kolaborativní značka Preen (Martensky ozdobené vintage cetkami) nebo americký idol pánské módy Rick Owens (nepopsatelné hnědé Martensky).

Další originální Martensky 1460 najdete tady: