Boty Dr. Martens 1460 podle známých umělců a designérů (1)

V roce 1960 se ve Velké Británii poprvé objevily boty Dr. Martens tak, jak je známe – samozřejmě to byly dnes už kultovní osmidírkové Martensky 1460. Vyrábějí se nepřetržitě dodnes a podle skromných odhadů mezi námi šlapou desítky milionů párů (!) tohoto modelu.

Boty Dr. Martens 1460 existují v bezpočtu barevných i materiálových variací a každým rokem přibývají další. Přesto se jejich výrobce rozhodl oslovit světově známé umělce a designéry s neodolatelnou nabídkou: navrhněte si přesně takové Martensky, jaké by podle vás měly být!

Výsledkem je unikátní kolekce padesáti naprosto jedinečných modelů bot Dr. Martens 1460, které jsme se vám rozhodli postupně představit. Nemůžete si je sice koupit, protože existují právě jen v podobě jednoho páru, ale zkuste se třeba inspirovat a ozdobit si Martensky na vlastní pěst :-)

V první části seriálu se můžete podívat na to, jak boty Dr. Martens 1460 svýma očima vidí módní návrhářka Amanda Wakeley, nezávislá značka Baifal Dream, květinami posedlá designérka Basia Zarzycka, módní návrhář Ben de Lisi vyzbrojený nůžkami a legendární Betty Jackson.

Další originální Martensky 1460 najdete tady: