Květované dámské boty Dr. Martens "Evan" a "Briar"

Říká snad někdo, že holky nemohou nosit Martensky? Tak to je omyl! Jasně, takové klasické osmidírkové „těžké boty“ z pevné kůže rozhodně nejsou pro každého, ale to vůbec nevadí: Dr. Martens totiž dokáže díky nepřeberné nabídce modelů a jejich variant nabídnou ty pravé boty pro každý módní styl.

Třeba tyhle dvoje šedé dámské Martensky s květovaným vzorem. Na první pohled sice připomínají legendární modely Dr. Martens 1460 a 1461, je tu ale několik zásadních rozdílů. Za prvé střih – vysoké boty Dr. Martens „Evan“ i polobotky „Briar“ nemají kulatou špičku. Chybí také výrazné prošívání podrážky a nízké květované Martensky dokonce nemají ani charakteristické látkové poutko s logem značky na patě.

Materiál se také liší: kožená je pouze vnitřní podšívka boty, svršek pokrývá hrubě tkané plátno s potiskem v pastelových odstínech zelené, růžové, bílé, modré a fialové. Nízké boty Dr. Martens „Briar“ mají pět dírek (obvykle bývají tři), které navíc působí poněkud subtilnějším dojmem.

Tmavá podrážka obsahuje patentovanou technologii AirWair – díky ní se v botách budete doslova vznášet. Svou tloušťkou zároveň zajímavým způsobem kontrastuje se skoro až něžným dívčím dojmem, kterým vzorek a barvy těchto modelů působí. Neříkejte, že se vám tyhle Martensky aspoň trochu nelíbí! :-)