3x boty Dr. Martens s britskou vlajkou

Kultovní „těžké“ boty Dr. Martens mají všichni neodmyslitelně spojené s jejich vlastí – Velkou Británií. Je to sice trochu zvláštní, protože tyhle boty se vzduchovou podrážkou vynalezl německý lékař Klaus Märtens, větší část produkce se už pár let vyrábí v Číně a samotná značka Dr. Martens byla nedávno prodána nadnárodní společnosti Permira… Ale co dělat, zvyk je železná košile :-)

Martensky jsou ostatně na svůj původ také patřičně hrdé, takže pokud chcete, můžete si vybrat hned z několika modelů bot, ozdobených britskou vlajkou. Klasikou je černý pánský model s výmluvným názvem „Union Jack“, což je slangové označení pro červeno-modro-bílou vlajku Spojeného království.

Na své si ale přijdou i křehké dívky a dokonce děti! Právě pro ně jsou tu totiž modely „Drench“ a „Delaney“ s modrým základem a vychytávkami, které potěší: dámské boty Dr. Martens „Drench“ mají jemnou textilní podšívku pro větší pohodlí, dětské boty Dr. Martens „Delaney“ zase zip na vnitřní straně pro snadnější obouvání a jsou dostupné ve velikostech 28–35.

Značka Dr. Martens prostě díky pověstné anglickou tradici myslí na všechno :-) Všechny tři modely jsou z poctivé kůže, mají jedinečnou vzduchovou podrážku AirWair a můžete je mít za cenu od 3000 korun výše. Za boty, které při správné péči vydrží celý život, to opravdu není přehnaná částka…