Dr. Martens + Hello Kitty = těžké boty pro holčičky

Když své síly spojí dvě legendy, může vzniknout buďto něco naprosto geniálního… a nebo pravý opak. Jak dopadlo spojení kultovních bot Dr. Martens a neméně kultovní japonské postavičky Hello Kitty, to raději necháme na každém z vás. Názory se totiž budou docela určitě různit.

Infantilní bílá kočička s červenou mašlí brzy oslaví čtyřicet (!) let mezi námi. Původně dětská kreslená postavička časem získala značný přesah do všech možných i nemožných odvětví a mateřské firmě Sanrio vydělává ročně miliardy dolarů. Najdete ji prostě úplně všude – včetně produktů pro dospělé.

Tyhle neuvěřitelné boty Dr. Martens jsou sice určené hlavně pro holčičky (zdravotní podrážka AirWair dětským chodidlům nijak neublíží), ale vyrábí se až do velikosti 9. Na své si tak mohou přijít i větší slečny a dospělé dívky, pokud je tedy bílé Martensky s červenou mašlí budou zajímat.

Ale abychom nekřivdili: bílý osmidírkový model Dr. Martens 1460 i jeho černá varianta s fialovou mašlí sice asi žádnou díru do světa neudělá, verze s barevným potiskem Hello Kitty a jejích kreslených kamarádů je na tom podstatně lépe. Není totiž skoro poznat, že jde právě o Hello Kitty :-)

Pak by tu byl ještě oblíbený nízký model Mary Jane (balerínky se zapínacím páskem přes nárt), opět v bílo-modro-červené a černo-fialové variantě, vhodnější spíš pro mladší dívky… A nakonec jedna doslova sběratelská záležitost, na kterou ale bohužel asi jen tak nenarazíte:

Když totiž před časem boty Dr. Martens slavily 50 let na trhu, vznikla při té příležitosti řada speciálních edic. Jednou z nich byly i modely Shoreditch a Carnaby, připravené ve spolupráci se společností Sanrio. Hello Kitty se tak ve formě potisku zabydlela na Martenskách, které jsou zvláštní samy o sobě.

Sedmidírkové kotníkové „tenisky“ Dr. Martens Shoreditch i velmi pohodlné nízké boty typu Mary Jane Dr. Martens Carnaby totiž nejsou vyrobené z kůže, jak je u Martensek zvykem, ale z pevného plátna. Skvělá vzduchová podrážka samozřejmě zůstává, i když je přišitá jiným způsobem.

Vlastně by se dalo říct, že nebýt právě charakteristického žlutého prošívání podrážky, nebylo by skoro poznat, že jde o boty Dr. Martens :-) Na druhou stranu v bílých vysokých botách s červenou mašlí by také asi jen málokdo viděl britskou klasiku s kovovou špičkou