4x stylové boty Dr. Martens "Applique" s kovovou špičkou

Určitě víte, proč se Martenskám odjakživa říká „těžké boty“: protože jsou vyrobené z poctivé kůže, mají silnou podrážku – a také kovovou špičku. Tedy aspoň některé modely. Ale vlastně ani u nich není ten kov vůbec vidět… Naštěstí je tu jeden model, který se kovovou špičkou přímo chlubí :-)

Boty Dr. Martens „Applique Maine“ a „Applique Keaton“ vám na první pohled možná budou připadat jako klasické osmidírkové Martensky 1460 a třídírkový model 1461. Pak si ale všimnete pár podstatných detailů: boty nemají charakteristicky žlutě přišitou podrážku, materiál je jakoby surově neopracovaný, ale hlavně – na špičce mají proražený otvor v kůži, kterým je vidět lesklý kov pod ní.

Tohle je přece naprosto geniální nápad! Vysoké boty Dr. Martens „Applique Maine“ i nízké „Applique Keaton“ díky přiznané kovové špičce vypadají zároveň stylově i trochu nebezpečně, což je možná právě to, co od nich jejich šťastní majitelé očekávají. Oba modely jsou k dostání v klasické černé a typicky vínové (cherry red) barvě za 5–6 tisíc korun. Připravte se ale na to, že sehnat je dá trochu práci…