Legendární Martensky - poprvé a navždy

Pokud jste někdy vyzkoušeli boty značky Dr. Martens, už nikdy v životě na ně nedáte dopustit. Například autor tohoto článku vlastní hned několik párů, které průběžně obměňuje. A právě o tom je nová kampaň First and Forever, ze které vám přinášíme exkluzivní fotografie!

Britská značka, která je na trhu už více než padesát let, dávno nevyrábí jen čtrnáctidírkové „těžké boty“. Přesto Martensky zůstávají pro tento druh vysoké šněrovací obuvi synonymem. Doc's (jak se jim říká v Anglii) si ovšem můžete pořídit i jako elegantní polobotky, tenisky, dámské barevné sandálky a dokonce i žabky. Všechny samozřejmě mají patentovanou vzduchovou podrážku Dr. Martens Airwair, což je podstatné.

Martensky jsou prostě nezapomenutelné. Nová kampaň, kterou fotograf Gavin Watson nafotil v retro stylu filmů Jamese Deana, se zaměřuje právě na takové okamžiky – první polibek, první auto a tak dále. Modelka Agyness Deyn a její partner Ash Stymest předvádějí kromě samotných bot Dr. Martens také charakteristické bílé ponožky a džíny, ty ovšem žluto-černé logo nezdobí.