Martensky, krokodýl a Dakota Fanning ve světě luxusní módy

Titulek sice zní trochu jako název nějakého dalšího filmu Tima Burtona, ve skutečnosti na něm ale není vůbec nic zvláštního, magického ani děsivého. Tahle série stylových černobílých fotografií totiž vznikla pro francouzský módní titul Jalouse Magazine a kromě herečky Dakoty Fanning jsou na nich nejzajímavější právě boty Dr. Martens z krokodýlí kůže.

Nemusíte se bát – samozřejmě nejde o pravou krokodýlí kůži! Osmidírkové boty Dr. Martens 1460 „Croc“ jsou z kůže docela obyčejné, mají na ní ale vyražený výrazný vzorek. Ten imituje právě typickou mozaiku ukrutně vzácné, ukrutně drahé a ukrutným způsobem získávané kůže zubatého plaza.

Zato ostatní značky, do kterých je Dakota Fanning na fotografiích oblečená – to jsou skutečné symboly módního luxusu: punčochy Wolford a Agent Provocateur, pásek a doplňky Hermès, kašmírová halenka Chanel, kabátek k bavlněného popelínu, oblíbeného v minulém století…

Prostě společnost, ve které by klasické boty Dr. Martens asi nikdo nečekal. Jenže ony se opravdu hodí ke všemu, a dokazují to i tentokrát! Ostatně jsme toho názoru, že aspoň jedny Martensky by měl mít v botníku každý. Jak jste na tom vy? :-)