Zakázaná reklama: slavní & mrtví v Martenskách

Tahle drsná reklamní kampaň Dr. Martens Forever vzbudila před časem takový rozruch, až musela být stažena z médií. Agentura Saatchi & Saatchi, která ji připravila a realizovala, dokonce dostala vyhazov a zakázka jí nebyla vůbec zaplacena. Proč vlastně?

Možná proto, že používat v reklamě dávno mrtvé hudební celebrity je nechutné a pramálo etické. Nebo třeba proto, že nikdo z ikonických rebelů (Kurt Cobain, Joey Ramone, Sid Vicious a Joe Strummer) své boty příliš neřešil – komerční značky prostě ignorovali, na milost vzali snad jen tenisky Converse.

Skandál rozpoutala také zpěvačka Courtney Love, vdova po Kurtu Cobainovi, která hrozila žalobou a soudním procesem. A tak i když se kontroverzní reklama, původně určená pouze pro britský časopis Fact Magazine, mezitím virálně rozšířila po celém světě, společnost Dr. Martens rozhodla o jejím stažení.

Nám se ale tyhle nebeské Martensky docela líbí, takže vám je teď nabízíme v celé jejich kráse! A pokud to v nebi opravdu vypadá takhle, tak už abychom tam byli… :-)